Resultat 2017

Vi tackar alla deltagare som kämpade med gott humör mot vädrets makter. Ni gjorde loppet till en fest!

På återseende 2018.

5 kilometer

Plats/lopp Plats/kat Löpare # Kategori Namn Klubb/företag Tid
1 1 97 Elitlöpare Herrar Juha Salomies 17:04
2 1 4 Löpare & Gångare Jonas Eberhard 17:24
3 2 1 Elitlöpare Herrar Axel Smith 17:38
4 3 96 Elitlöpare Herrar Jonas Munck af Rosenschöld 17:50
5 4 83 Elitlöpare Herrar Linus Gunnarsson 18:17
6 5 60 Elitlöpare Herrar Thomas Hofmarcher 19:16
7 6 277 Elitlöpare Herrar Fredrik Johansson 19:26
8 1 106 Löpare Herrar Ambjörn Wretström 20:24
9 7 305 Elitlöpare Herrar Frederik Norstedt 20:39
10 2 6 Löpare Herrar Jonas Rasmussen 20:41
11 8 78 Elitlöpare Herrar eric lacayo Björnstorps IF 20:43
12 3 84 Löpare Herrar Mikael Karlsson Björnstorps IF 21:04
13 4 19 Löpare Herrar Andreas Hasselgren Coach K Runners 21:41
15 5 129 Löpare Herrar Jens Lundgren Studio Titan 21:47
16 6 45 Löpare Herrar Per Hultman 21:58
17 7 95 Löpare Herrar Simon Kroon 21:59
18 8 94 Löpare Herrar Kennet Nilsson Sweden Runners 22:09
19 9 91 Löpare Herrar Julius Jönson 22:09
20 10 90 Löpare Herrar Håkan Jönson 22:15
21 2 377 Löpare Damer Jessica Mellqvist 22:17
22 11 112 Löpare Herrar Tobias Ekholm 22:27
23 12 272 Löpare Herrar Teodor Lundvall 22:32
24 13 315 Löpare Herrar Axel Gullers Ahlin 22:55
25 2 330 Elitlöpare Herrar Max Eberhard 22:58
26 3 101 Löpare Damer Karin Lindéus 23:02
27 4 51 Löpare Damer Catarina Svärd Coach K Runners 23:05
28 14 115 Löpare Herrar Henrik Andersson 23:19
29 5 62 Löpare Damer Tanya Kolyaka 23:24
30 15 128 Löpare Herrar Jonas Palm Lunds Aikidoklubb 23:35
31 6 113 Löpare Damer Anette Mårtensson 24:06
32 16 312 Löpare Herrar Alfred Hansson 24:06
33 17 402 Löpare Herrar Mats Berglund Malmö Löparförening 24:13
34 7 92 Löpare Damer Angelina Ingvall Bakic 24:19
35 18 37 Löpare Herrar Daniel Nydensten 24:20
36 19 398 Löpare Herrar Anders Hansson Malmö Löparförening 24:26
37 20 81 Löpare Herrar Truls Leo Larsson 24:30
38 21 80 Löpare Herrar Claes Leo 24:32
39 22 26 Löpare Herrar Christian Künkel 24:34
40 23 93 Löpare Herrar Teodor Svensson 24:49
41 24 359 Löpare Herrar Hans Frisk 24:52
42 25 304 Löpare Herrar Mats Lundgren 24:52
43 26 52 Löpare Herrar Per Nord 24:59
44 8 16 Löpare Damer Nikolina Pettersson 25:03
45 9 40 Löpare Damer Anna Rosengren InformiQ 25:11
46 10 311 Löpare Damer Barnabas Nyesiga 25:13
47 27 49 Löpare Herrar Mikael Ottosson 25:29
48 11 28 Löpare Damer Rebecka Ribbert 25:35
49 12 324 Löpare Damer Anna-Karin Wihlborg Tegelvägen IF 25:39
50 3 67 Löpare & Gångare Lovisa Loveby Gustavsson 26:18
51 13 70 Löpare Damer Marita Andersson 26:27
52 14 309 Löpare Damer Eva-Lena Xyccerfppa 26:34
53 28 501 Löpare Herrar Kjell Svensson 26:39
54 15 79 Löpare Damer Dorota Bengtsson 26:43
55 16 58 Löpare Damer Sima Zahrai IFK Lund 26:46
56 4 29 Löpare & Gångare Viveka Dahlkvist 27:13
57 17 25 Löpare Damer Birgitta Wästberg 27:22
58 29 327 Löpare Herrar Martin Andersson 27:24
59 30 387 Löpare Herrar Lars-Ingvar Larsson Lunds Lasaretts IF 27:25
60 31 107 Löpare Herrar Eigil Wretstrom 27:30
61 32 7 Löpare Herrar Mikael Andersson Team Turtles 27:36
62 18 111 Löpare Damer Jean Niyongabo 27:39
63 19 303 Löpare Damer Susanna Bengtsson 27:46
64 20 116 Löpare Damer Malin Peck 27:48
65 33 119 Löpare Herrar Per Jacobsson 28:03
66 21 376 Löpare Damer Ann Brisfors Tetra Pak IF 28:38
67 5 56 Löpare & Gångare Andreas Öller 28:38
68 22 72 Löpare Damer Anna Säll 28:44
69 23 82 Löpare Damer Matilda Leo Larsson 28:47
70 24 313 Löpare Damer Johanne Westberg 28:48
71 6 104 Löpare & Gångare Johannes Bastmark Super Veloce Springpojke 29:14
72 7 110 Löpare & Gångare Julia Gomér Torp VärldsV(eg)an 29:14
73 25 502 Löpare Damer Pamela Svensson 29:30
74 34 75 Löpare Herrar Christian Brackmann 29:38
75 26 126 Löpare Damer Elina Valkonen 29:39
76 35 127 Löpare Herrar Ville Lauren 29:40
77 27 35 Löpare Damer Jonna Mattsson 29:45
78 28 36 Löpare Damer Amanda Eriksson Skog 29:49
79 36 105 Löpare Herrar Lars Wretström 29:55
80 29 44 Löpare Damer Monika Hultman 29:57
81 30 310 Löpare Damer Elisabet Ottosson 30:12
82 31 302 Löpare Damer Frida Berglund 30:34
83 8 130 Löpare & Gångare Astrid Regnell 30:37
84 9 132 Löpare & Gångare Mårten Eberhard 30:38
85 10 308 Löpare & Gångare Helga Regnell 30:39
86 32 503 Löpare Damer Kitty Svensson 30:42
87 11 30 Löpare & Gångare Anna Nilsson 30:44
88 33 41 Löpare Damer Josefin Löfstedt InformiQ 30:46
89 34 71 Löpare Damer Fredrika Carlsson 30:48
90 35 55 Löpare Damer Ingrid Ristilammi 31:07
91 36 42 Löpare Damer Christina Sjöström 31:07
92 37 34 Löpare Damer Lina Sjöström 31:34
93 12 10 Löpare & Gångare Fredrik Green 31:56
94 38 114 Löpare Damer Annika Kunkel Åkerlund Team Turtels 32:27
95 13 273 Löpare & Gångare Anna Pardo 33:08
96 14 307 Löpare & Gångare Annika Wiedeheim VO Vuxenpsyk Lund 33:10
97 39 48 Löpare Damer Ingegärd Hasselgren Team Turtles 33:21
98 15 69 Löpare & Gångare Helen Fröderberg Lonesome Runners 33:37
99 40 100 Löpare Damer Thea Bergendahl 33:42
100 41 99 Löpare Damer Gunilla Bergendahl 33:44
101 16 61 Löpare & Gångare Viveca Andersson 33:47
102 37 318 Löpare Herrar Rasmus Andersson No Vuxenpsykatri 34:14
103 42 317 Löpare Damer Eva-Lena Björnmark No Vuxenpsykatri Lund 34:15
104 38 321 Löpare Herrar Joel Nelsson No Vuxenpsykatri Lund 34:16
105 17 31 Löpare & Gångare Estelle Larsson 34:17
106 1 306 Elitlöpare Damer Eva Svensson 34:40
107 18 329 Löpare & Gångare Sophia Eberhard 34:59
108 2 266 Elitlöpare Damer Anna Forslid 35:03
109 19 117 Löpare & Gångare Lotta Olsson 35:15
110 39 314 Löpare Herrar Peter Ahlin 35:37
111 43 316 Löpare Damer Anette Ahlin 35:38
112 20 103 Löpare & Gångare Magnus Lövgren 36:55
113 21 65 Löpare & Gångare Robert Karlsen 39:00
114 22 66 Löpare & Gångare Alexander Andersson 39:01
115 23 13 Löpare & Gångare Christina Karlsson 40:09
116 24 14 Löpare & Gångare Elisabet Svärd 40:09
117 25 43 Löpare & Gångare Lena Sjöström 41:13
118 26 39 Löpare & Gångare Anita M Andersson 42:42
119 27 5 Löpare & Gångare Linda Olsson 43:30
120 28 351 Löpare & Gångare Kristoffer Järbel Fontänhuset Lund 45:32
121 40 85 Löpare Herrar Harald Wilhelmsson 47:15
122 29 8 Löpare & Gångare Eva Sellberg NA 47:40
123 30 89 Löpare & Gångare Kerstin Bjerkborn 48:07
124 31 322 Löpare & Gångare Jeanette Holm 48:08
125 32 323 Löpare & Gångare Axel Bergendahl 50:05
126 33 325 Löpare & Gångare Patrik Barnes 50:07
127 34 331 Löpare & Gångare Julius Eberhard 50:09
128 35 326 Löpare & Gångare Kajsa Jernetz 50:15
129 36 74 Löpare & Gångare Lena Woin 50:43
130 37 33 Löpare & Gångare Pia hallberg 50:43
131 38 47 Löpare & Gångare Mia Eberhard Staffanstorps Gymnastikklubb 50:56
132 39 328 Löpare & Gångare Ingrid Torstensson 50:56

1 kilometer

Plats/lopp Plats/kat Löpare # Kategori Namn Klubb/företag Tid
1 1 109 Gång & Rehab 1km Rasmus Lüthje Morfars drenger 5:13
2 2 264 Gång & Rehab 1km Maria Nyman Stjärnskog S-Kvinnor 5:20
3 3 265 Gång & Rehab 1km Anna-Lena Hogerud S-Kvinnor 5:20
4 4 108 Gång & Rehab 1km David Lüthje Morfars drenger 5:45
5 5 339 Gång & Rehab 1km Saurabh Desai Lunds Fontänhus 10:15
6 6 123 Gång & Rehab 1km Anders Eidefors IFP 13:12
7 7 120 Gång & Rehab 1km Per Eidefors IFP 13:22
8 8 121 Gång & Rehab 1km Antonietta Eidefors IFP 13:24
9 9 122 Gång & Rehab 1km Lisa Eidefors IFP 13:32
10 10 338 Gång & Rehab 1km Marie Wijkmark 15:06
11 11 341 Gång & Rehab 1km Ingrid Höfqvist JFP 15:08
12 12 510 Gång & Rehab 1km Anneli Jönsson Lunds Fontänhus 29:15
13 13 511 Gång & Rehab 1km Magdalena Hallonsten Lunds Fontänhus 45:54
14 14 363 Gång & Rehab 1km christina edstedt 46:05

Med reservation för eventuella fel. Upptäcker du något som inte stämmer så vänligen kontakta oss på info@runformentalhealth.se

Tack för en fantastisk dag!

Vill du se alla detaljer avseende resultat så finns dessa här i en PDF.

rfmh_results_20171007.pdf